Časté dotazy

 • Jak mohu vyzkoušet ZAPARKUJTO v našem městě?

  Způsobů využití může být několik a každý z nich může být vhodný pro jinou část města. Vyzkoušet mobilní aplikaci si můžete, ale parkovací místa bychom tam nejdříve museli zavést a i poté by byla aplikace pouze z části funkční, protože pokud se nedohodneme s vedením města alespoň na základních funkčnostech, tak občanům bude aplikace jen málo platná. Efektivita tedy záleží vždy na míře spolupráce s městem.

  1. Nejjednodušší implementací chytrého parkování ve městech je využití mobilní aplikace k placení parkovného, které lze využít i pro následné prodloužení parkovací doby. Mobilní aplikace v tomto případě slouží jako alternativa ke stávajícím parkovacím automatům a není potřeba stávající zařízení měnit. Toto by mohlo být vhodné například před a za městským úřadem.
  2. Na vysoce frekventovaných parkovacích místech, např. před poštou, obchodním domem, atp. By se daly zabudovat parkovací senzory, pomocí kterých můžeme sledovat obsazenost parkovacích míst. Návštěvníkům pak můžeme poskytovat informace o volných parkovacích místech ještě před příjezdem do města a navigovat je přímo tam kde je volno. Zavedení senzorů, také zvyšuje efektivnost výběru poplatku za parkování a tak se dá počítat i s návratností investice do těchto senzorů.
  3. Na místech kde se kříží potřeby návštěvníků a rezidentů se může použít systém sdílených zón. Tak přesně Havířov neznám, ale mohla by to být lokalita například u parku v centru města.

  Způsob implementace je vždy výsledkem spolupráce a komunikace všech zúčastněných stran.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace